на кого да кажа?

Тук може да поставите вашите въпроси и коментари по темите

на кого да кажа?

Мнениеот kolio_94 » 01 Сеп 2009 15:39

Здравейте!винаги ми е било интересно на кого трябжа да кажа, ако ме пребият. Случи ми се веднъж в училище и никой не ми обурна внимание. Тогава трябваше да излъжа майка си, че съм играл футбол и тя ме заведе на лекар, който ми каза, че съм побойник. Аз не искам да се бия с другите, но в училище има всякакви момчета.
може ли някой да ми дадете съвет?
kolio_94

Дата на раждане: 17 Апр 1994

Re: на кого да кажа?

Мнениеот gera » 09 Сеп 2009 10:19

Можеш да споделиш с педагогическия съветник на училището или с учител, на който се доверяваш. Не премълчавай подобни случки.
gera

Име и Фамилия: ??????? ??????
Дата на раждане: 21 Юни 1980

Мнениеот Geri » 02 Май 2010 11:55

kolio_94 аз съм на твоята възраст и в моето уилище го има същия момент. Има едно момче, което останалите системно тормозят, принуждават го да се бие иначе те го пребиват. Нещата в един момент стигнаха до там, че ние момичетата го пазехме от тях. Педагогическият съветник какво ли не направи и те не престанаха дори ги заведе при училищният психолог и това не помогна да разберат от къде идва държанието им. Според мен трябва да намериш начин да комуникираш с тях, да им обясниш защо не бива да го правят, защото те не го знаят. Ако не стане трябва да се обърнеш към някой възрастен, който вече ще вземе по-строги мерки.
Geri

Име и Фамилия: Gergana Manavska
Дата на раждане: 29 Мар 1994

Мнениеот niki » 04 Май 2010 09:58

kolio_94 .. kogato bqh ot 8 do 10 klas znam mnogo dobre kakwo e da te prebivat seki den po cql den v y4ili6te nakra sled 10 klas mi beshe pisnalo i togava imashe kyrs za boini iskystva ot april trenirah do septemvri i parviq den o6te v salona po fizi4esko bqhme 2 klasa no y4itelq zakasnqvashe i razbirase pak po4naha da me ydrqt v sa6tiq momen za mig si setih si4ko koeto sa mi pri4inili i tozi koito beshe sre6ty men s takava zloba i sila mo zalepih edin shamar 4e my bqh s4ypil 4eineto ot togava o6te vednaj se opitaha da me biqt togava na ediniq mo razmazh nosa ta my trqbvashe operaciq da se opravi i na edin s4ypih rakata ot togava nikoi ne me e zaka4al ta moq savet e zapishi se na boini iskystva ne sled dalgo i ediniq da nabiesh drygitte 6te te ostavqt na mira kysmet
niki

Дата на раждане: 19 Фев 1989

Мнениеот gera » 22 Май 2010 09:29

Здравей Ники,
мислиш ли, че като чупиш ченета и крака си по-различен от тях? Нима няма по-разумни начини за справяне?! Къде са възрастните във вашите конфликти? Нима като ти причиняват болка, не страдаш достатъчно и знаеш какво, за да искаш да причиняваш същото на друг?! Наистина е много трудно на тази възраст да се изправяте срещу тези, които са издигнати като "по-силни", за съжаление това е честата реалност, но вероятно има и други пътища, средства, за които не се сещате, чрез които да си спечелите "уважението" на побойниците, без да ги пребивате и да ставате като тях. В крайна сметка не вие сте лошите, нали?
gera

Име и Фамилия: ??????? ??????
Дата на раждане: 21 Юни 1980

Назад към Въпроси и мнения по теми, свързани с насилието над деца