Има ли разлика между любов и секс?

Има ли разлика между любов и секс?

Мнениеот gera » 23 Фев 2009 11:59

Навлизането във възрастта на пубертета събужда неудържимото желание на момчетата и момичетата да бъдат заедно. В основата е биологичния порив, който е предпоставка за продължение на живота. Появата на сексуално привличане между двата пола често води до първите плахи и неумели опити за осъществяване на половите желания. Липсата на практически умения за общуване, за разбиране и споделяне, срама и непохватността много често съпътстват първите сексуални опити.
gera

Име и Фамилия: ??????? ??????
Дата на раждане: 21 Юни 1980

Re: Има ли разлика между любов и секс?

Мнениеот Elina » 25 Фев 2009 13:26

Предполагам,че зададената тема е по-скоро обвързана с училищната възраст.Мисля си ,че за да има разяснение трябва да е по-сериозно заложено сексуалното възпитание в училищата,а не да се минава,колкото да се отбие номер,или да се мине дадена точка от програмата.Защото темата освен това увлича и много други подтеми,като например модата да не си девствен,последствия при неправилно предприети мерки при секс и много други...
Много често е мнението при подрастващите ,че няма разлика между секс и любов,затова са нужни тези часове,в които да се залагат казуси,да се споделя опит,да се предлагат алтернативни методи за разглеждане на темата.Повечето подрастващи не споделят с родителите си поради факта ,че се срамуват или поради факта,че мислят ,че вече всичко им е ясно и попадат в клопките на действителността,които невинаги са приятни.Надявам се да се вземат някакви мерки в училищата.
Elina

Име и Фамилия: Elina Todorova Baeva-Velichkova
Дата на раждане: 20 Яну 1979

Мнениеот Geri » 01 Май 2010 08:23

Ами според мен разлика има. Аз не съм много голяма, но виждам какво става с мои връстнички. Те имат гаджета много по-големи от тях и в повечето случаи тези момчета използват любовта им само за да правят секс с тях! Любовта е нещо, което обвързва човек емоционално докато секса е повече удоволствие мисля, че разлика има голяма.
Geri

Име и Фамилия: Gergana Manavska
Дата на раждане: 29 Мар 1994

Мнениеот gera » 22 Май 2010 09:33

Опитай се да дадеш това пространство за мениа на тези твои съученички и те да кажат своите мисли. :)
gera

Име и Фамилия: ??????? ??????
Дата на раждане: 21 Юни 1980

Назад към Приятелството – любов, обич